KAL Prefabrik Pansiyon Binası 22 09 2017
KAL Prefabrik Pansiyon Binası 22 09 2017
KAL Prefabrik Pansiyon Binası 22 09 2017
KAL Prefabrik Pansiyon Binası 22 09 2017
KAL Prefabrik Pansiyon Binası 22 09 2017
KAL Prefabrik Pansiyon Binası 22 09 2017
KAL Prefabrik Pansiyon Binası Güncel Bağış Tablosu 22 09 2017

Prefabrik Pansiyon inşaatımız hızla yükseliyor. Destek verin bu başarı öyküsünü birlikte yazalım. Gün Okulumuzun ve kardeşlerimizin yanında olma günü.

7 Temmuzda Milli Eğitimin pansiyon binamızın teknik ve deprem raporları doğrultusunda yıkım kararı ile başlayan ve çok kısa sürede halledilmesi gereke bir süreç başlamıştı hepinizin bildiği gibi. Süreçle ilgili bilgilendirme notlarımıza açıklamanın bitimindeki linklerden tarihsel olarak ulaşabilirsiniz. Yatılı ve gündüzlü yaklaşık 300 veliden oluşan Veli İnisiyatifi, KALİD ve KALEV’in ortaya koyup sürecini yönettiği, yerel yönetimin işin yürütülmesini üstlendiği bu model MEB bünyesinde ilk defa gerçekleştirilmesi açısından diğer camia ve STK’lar arasında örnek teşkil edebilecek öncü bir proje. Veliler, öğrenciler ve mezunlar ortak bir amaç doğrultusunda birlikte hareket ederek camiaya yakışan adımları attılar ve genç martılara kanat gerdiler.

 

23 /08 /2017 tarihli son bilgilendirmemizden bu yana gelişmeler

  • 2 Ağustos günü başlayan ve 8 Eylül günü biteceği açıklanan bağış kampanyamız gerek yaz ve bayram tatilleri gerekse mezunlarımızdan gelen talepler doğrultusunda 30 Eylül tarihine kadar uzatıldı. Bugüne kadar 700’ü aşkın mezunumuz yaklaşık 400 bin TL bağış yaptı. (bağış detayları için) Velilerimiz de kendi aralarındaki kampanyada 700 bin TL rakamına ulaştı. Toplam bağış miktarı 1 Milyon TL’yi aşmış durumda. Toplanan bağış miktarı ve aktarımlar ile ilgili olarak mezunlarımıza çok sık aralıklarla bilgilendirme yapıyoruz. Projenin öngörüldüğü şekliyle tamamlanabilmesi için her miktardaki bağışlarınızın çok büyük önemi var. Sizin de desteğinizi bekliyoruz.
  • İkişer katlı üç binadan oluşan ve toplam 3800m2 net kullanım alanına sahip olan prefabrik pansiyon kompleksi inşaatı 19 Ağustos 2017 tarihinde başladı. Bu tarihten sonra, gerek web sitelerimizde gerekse sosyal medya paylaşımlarımızla inşaatın gelişimini günlük olarak sizlerle görsel olarak paylaşıyoruz. Yatakhane binalarının (2 blok) Ekim ayı sonunda; yemekhane ve kulüp odalarının bulunduğu diğer blokun ise Kasım ayının 2. Haftasında eksiksiz olarak faaliyete geçeceği öngörülüyor.
  • Okulların açılışından Ekim ayı sonuna kadar geçecek sürede yatılılarımızın barınması ile ilgili olarak:
    • Moda’daki İstanbul Kadıköy Lisesi’nde atıl ve bakımsız durumda olan bir bina Kadıköy Belediyesi tarafından çok hızlı bir bakım ve tadilattan geçirilerek ve gerekli tüm altyapı ve donanım sağlanarak kız ve erkek pansiyonu olarak kullanıma hazır hale getirildi. 51 kız ve 77 erkek öğrencimiz prefabrik pansiyonumuz tamamlanana dek burada kalacaklar. Kahvaltı ve akşam yemeklerini de burada alacaklar. Bu imkanın sağlanmasındaki olağanüstü hızı ve maddi destekleri ile kısa sürede bu binayı hazır hale getiren Kadıköy Belediyemize, Veli İnisiyatifi Yürütme Kurulu’na ve bu binayı gündeme getirip idari aşamalardaki destekleri için Okul Müdürümüz Sn. Selman KÜÇÜK’e tüm Camiamız ve kurumlarımız adına teşekkürlerimizi sunuyoruz.
    • Ailelerinin tercihleri doğrultusunda, toplam 43 yatılımız bu süreci  akrabalarının yanında, 25 yatılımız KAL’dan sınıf arkadaşlarının yanında, 10 yatılımız otelde, 5 yatılımız ise misafirhane ve özel yurtlarda geçirecekler.
    • İstanbul yatılılarımız bu süreci kendi evlerinde geçirecekler.
  • 18 Eylül günü okulların açılması ile birlikte, prefabrik yemekhane inşaatımız tamamlanana dek geçecek süre zarfında yatılı kardeşlerimizin öğlen yemekleri konusu da Kadıköy Belediyesinin hassasiyeti ve katkıları ile çözüldü. Kadıköy Belediyesi ana binanın arkasındaki alana 280 kişinin aynı anda yemek yiyebileceği üzeri tente ile kapalı bir ünite oluşturdu. Dışarıdan pişmiş olarak gelecek yemeklerin sıcak olarak dağıtımı için de gerekli altyapı ve işleyişi sağladı. Sürecin her aşamasında yanımızda olan, çözüm üreten ve katkı sağlayan Kadıköy Belediyemiz, bu ünitelerin kuruluşu ve yemek maliyetlerini de üstlendi. Bu katkısı ve desteği için de Belediyemize şükranlarımızı sunuyoruz.

Çok hızlı karar alma ve uygulama gerektiren ve her aşamada bürokrasinin ikna edilmesi ve onayı gereken bu süreç tam anlamıyla bir başarı öyküsü olarak sürüyor. Bu başarıda gündüzlü ve yatılı velilerimizden oluşan Veli İnisiyatifi’nin ve özellikle de bu inisiyatifin yürütme kurulunun olağanüstü fedakârlık ve gayretlerinin rolü çok büyük. Camiamız adına bu velilerimize tek tek teşekkür ediyoruz. Okulumuza çok önemli katkılar sağladılar.

 

Pansiyon projesi bağış kampanyası hesap bilgileri:

Bağış yaparken açıklama kısmına “pansiyon bağışı” yazılmasını önemle rica ederiz.

Kadıköy Anadolu Lisesi Eğitim Vakfı
Garanti Bankası Kadıköy Şubesi

TL IBAN TR41 0006 2000 0880 0006 2933 88

USD IBAN TR48 0006 2000 0880 0009 0684 32

EUR IBAN TR58 0006 2000 0880 0009 0763 03

 

Konuyla ilgili paylaştığımız diğer duyurular;

23 Ağustos – 10 Maddede Pansiyon Kronolojisi
11 Ağustos – Desteklerimizle Martılar Yuvalarında Kalacak
1 Ağustos – Bağış Kampanyası ile İlgili Açıklama
21 Temmuz – Pansiyon Binamız ile İlgili Güncel Durum
6 Temmuz – Pansiyon Binamız Hakkında Ek Açıklama
3 Temmuz – Pansiyon Binamız Hakkında Açıklama