KALEV 2016 olağan Genel Kurul Toplantısı 10.06.2017 tarihinde Kalev İlkokulu’nda gerçekleşti.

İlkokulumuz başta olmak üzere Vakıf faaliyetleri konusunda mütevellilerimize bilgi verildi. Faaliyet ve denetim raporlarımız üzerine görüşmeler yapıldı, YK ve DK Genel kurul tarafından ibra edildi.

Vakıf Başkanımız Argun EĞMİR, Genel Kurul toplantısında yaptığı açıklamalarda KALEV’in Vakıf senedinde belirtilen amaçlar için düzenli ve süreklilik arz edecek gelir kaynakları oluşturma yönünde güçlü adımlar atmakta olduğunu belirterek, KALEV İlkokulu ve eğitim ile ilgili tüm ideal ve amaçların gerçekleştirilmesinin yanı sıra Kalev Eğitim Kurumları’ndan ileriki yıllarda elde edeceği gelir; Vakıf amaçları doğrultusunda, Kadıköy Anadolu Lisesi’nin fiziki ve lojistik ihtiyaçlarının karşılanması, eğitimin modernize edilmesi, eğitimci desteği sağlanması ve öğrenci kardeşlerimize burs olanakları oluşturulması amaçları için düzenli ve kalıcı kaynak oluşturacak. Bu anlamda gerçek bir “Vakfiye” niteliğinde olacaktır şeklinde konuştu.

KALEV İlkokulu ile de çağdaş bir eğitim anlayışı çerçevesinde Kadıköy Maarif ortak değerleri ve kültürü ile geleneklerini ilköğretim seviyesinde geleceğe taşınacağını kaydeden EĞMİR, “bu ülkenin geleceğinde sorumluluk alacak nitelikli bireylerin yetişmesine katkıda bulunmak ve değerlerimize sahip çıkmanın herkesin görevi olduğuna inanıyoruz; güçlü idari ve akademik kadromuzla, eğitim sistemi ve anlayışımızla KALEV İlkokulu’nu Milli Eğitim içinde çok önemli yerlere taşıyacağız” dedi.

Yönetim Kurulumuz; Argun Eğmir ’86, Nurdan Taş ’86, Sermet Yardımcı ’87, Murat Özkan ’91, Akgün Yardımcı ’95, Veysel Taşay ’06, Konca Akın

Denetim Kurulumuz; Şahit Kanuni’75, Halim Çun ’77, Mecit Babat

şeklinde oluştu.