BİR MAARİF GELENEĞİ TEKRAR HAYATA GEÇİRİLİYOR…

KALEV’İN KATKILARI İLE YABANCI ÖĞRETMENLERİMİZ DERSLERE GİRMEYE BAŞLADI

Yabancı öğretmenlerin İngilizce derslerinde görevlendirilmesi ile öğrenci kardeşlerimizin yabancı dil eğitiminde asıl amaç olan yabancı kültürleri daha yakından tanımaları ve dil öğrenme sürecinde anadili İngilizce olan eğitmenlerle de çalışma olanağı bulmaları sağlanarak, Kadıköy Maarif geleneğinin içersinde önemli bir yeri olan yabancı öğretmen nosyonu tekrar hayata geçirilmiş olacak.

Dünya çapında yabancı dil eğitiminde 132 yıllık geçmişi ile çok önemli ve saygın bir kurum olan Berlitz ile yaptığımız işbirliğinin okulumuzun marka değerine ve öğrenci kardeşlerimizin gelişimine önemli katkılar sağlayacağını, fark yaratacağını düşünüyoruz.

Asıl meslekleri eğitmenlik olan, gerekli diploma, formasyon, deneyim ve sertifikasyonları bulunan ve Bakanlıkça onaylı yabancı öğretmenlerin, nitelikli ve özverili Türk öğretmenlerimizle birbirlerini tamamlayarak öğrencilerimize daha iyi eğitim ve kültür olanakları sunacaklarına ve Genç kardeşlerimizi Türkiye’nin yarınlarında aydınlık yüzler olarak görmek isteyen bizler için bu ve benzer projelere verilecek her türlü desteğin bir vefa borcu olduğu kadar görev olduğuna inanıyoruz.

Kadıköy Maarif geleneğinin sürdürülmesi ve ortak camia kültürümüzün gelişimi için, Okulumuzun kuruluşundan beri koruduğu düzeyde ve yönde varlığını sürdürmesinin, hepimizin ortak kaygısı olduğunu düşünüyoruz.

Uzun süren ve zor bir bürokratik süreçten sonra Milli Eğitim’den gerekli izinler alınarak, anadili İngilizce olan 3 yabancı İngilizce eğitmeni ile Hazırlık, 9 ve 10. sınıflarda ve öğrenci kulüplerinde dil kullanımını pekiştirmek amacıyla edebiyat, sanat ve güncel konularda konuşma sınıfları uygulaması başlamıştır.

 

Richard CRAWFORD

-İngiliz Vatandaşı-

Oxford Univ.(Modern History), University of London Institude of Education (History, Languages, Business Studies)

Mary R. HEALY

-Amerikan Vatandaşı-

Herbert Lehman Univ. (Bachelor of Arts in Creative Writing) (TEFL, ESL)

Erik Scott Johnson

-Amerikan Vatandaşı-

University of Oklahoma (Bachelor of Arts in Sociology/Criminology) , Midwest Teacher Training Program (TEFL)